Telefón

+421 948 070 262

liecivabiorezonancia@gmail.com

liecivabiorezonancia@gmail.com

Otváracie hodiny

Pondelok - Utorok: 13:00 - 20:00
Streda - Piatok: 15:00 - 20:00

Harmonizácia duše a tela pomocou čakier je jedným z riešení psychosomatických problémov

Mnohí z vás nevedia prečo pretrvávajú zápaly kĺbov, zápaly močového mechúra, poruchy obličiek, metabolické poruchy, migrény a mnohé iné dlhotrvajúce a chronické ochorenia. Častokrát je problémom psychosomatika a harmonizácia čakier je riešením.

Ak je vo Vás hnev a strach to všetko sú blokácie, ktoré majú za dôsledok ochorenie na fyzickej úrovni, tak aj poruchu funkčnosti orgánov. Príčinou dlhodobého ochorenia je nerovnováha aj v čakrách.

Čakry sú energetické centrá energie v tele, ktoré sa točia a vytvárajú víry. V ľudskom tele sa nachádza sedem čakier od koreňovej čakry, čo je dolný koniec chrbtice až po temeno hlavy kde energia prúdi vertikálne. Každá čakra zodpovedá za príslušné orgánové pochody v ľudskom tele. Blokáda v čakrách je zodpovedná za chronické obtiaže v ľudskom tele a s klesajúcou energiou v čakrách sa neskôr dostavia problémy a choroby.

Čakry ovplyvňujú endokrinný systém, hormonálny systém a sú nadradené meridiánom.

Čakry

Čakry nielenže priťahujú energiu, ale aj vydávajú energiu v podobe vibrácie. Každá čakra vibruje na rôznej frekvencii a má svoju farbu a je spojená s nejakým orgánom, alebo žľazou v ľudskom tele. Tieto orgány, či žľazy vibrujú na rovnakej frekvencii ako čakry, ktoré sú s nimi spojené.

Prúd čakier určuje u muža a ženy opačné prúdenie energie v čakrách. V smere hodinových ručičiek sa otáča čakra muža a u ženy opačne. Keď prvá čakra u muža sa otáča do prava, druhá čakra sa otáča do ľava. U ženy sa prvá čakra otáča do ľava a druhá je protichodná. Tieto čakry tvarujú muža a ženu v inej energetickej rovine a zároveň vyvažujú bioenergiu jin a jang. Blokácia čakier nastáva poklesom životnej energie, ktorá nesprávne prúdi a vibrácia čakier je na nízkej úrovni.

Šťastie a zdravie človeka závisí od harmónie čakier.

Ak je čo i len jedna čakra nevyvážená, môže ovplyvniť orgány, alebo žľazy ktoré sú s ňou spojené a takisto môže spôsobiť disharmóniu ostatných čakier.

Tieto blokácie sú najčastejšie spôsobené traumou, šokom, stresom, hnevom, strachom, predsudkom, presvedčením, sklamaním, napätím.

Blokácie čakier je možné uvoľniť a čakry harmonizovať pomocou vibrácií energií a takých frekvencií, na ktorých harmonicky fungujúca čakra vibruje. Takéto frekvencie vibrácií vieme pomocou rezonancie dostať do rovnováhy, čím vybalansujeme každú nerovnováhu v danej čakre.

Poznáme 7 základných čakier:

 1. Koreňovú čakru
 2. Sakrálnu čakru
 3. Solar plexus čakru
 4. Srdcovú čakru
 5. Krčnú čakru
 6. Čelovú čakru, (tretie oko)
 7. Korunnú čakru

Každá čakra má svoj symbol, funkciu a energetickú farbu.

Koreňová čakra (Muladhara) – červená čakra

Je umiestnená medzi genitáliami a konečníkom. Koreňová čakra má červenú farbu. Ovládaným zmyslom je čuch. Živlom prvej čakry je zem. S koreňovou čakrou je spojená naša schopnosť odstrániť zo života všetko, čo nás trápi a osvojiť si to, čo nás napája životnou energiou. Ak je prvá čakra v disharmónii, človek je buď chudobný alebo príliš materiálne založený. Pri vyváženej funkcii prvej čakry je človek odvážny, dlhoveký, a je obdarený schopnosťou odstrániť zo života chaos a nepríjemné situácie. Koreňová čakra má na starosť spojenie s fyzickým svetom (so zemou), vytrvalosť, presadenie sa, existenciu, materiálne zabezpečenie, fyzickú bolesť a slasť. Keď je koreňová čakra zablokovaná, môže spôsobovať tieto choroby:
 • zápal močového mechúra
 • ľadvinové kamene
 • hemoroidy
 • ovplyvňuje sexuálne orgány
 • kĺby
 • studené neprekrvené prsty na nohách a rukách.
Užitočné polodrahokamy: achát, hematit, krvavý jaspis, granát a červený koral. Na harmonizáciu čakier sa používa psychosomatická sada v terapii a vplýva jednak na odrezonovanie blokády v danej čakre a jej harmonizáciu.

Objavte priaznivé účinky biorezonancie aj vy

Sakrálna čakra (Svadhisthana) – oranžová čakra

Druhá čakra sa nachádza nad koreňovou čakrou nad úrovňou pohlavných orgánov. Živlom je voda a má sýto oranžovú farbu. Ovláda ju jeden z piatich zmyslov a tým je chuť a živlom je voda. Je spojená so schopnosťou tvoriť a užívať si a tiež s našou sexualitou. Odráža sexuálne chovanie a ak nie je v rovnováhe náš život je nudný a smutný. Vyrovnaná druhá čakra nám umožňuje tvoriť a radovať sa zo života. Na harmonizovanie sakrálnej čakry sa používa taktiež metóda psychosomatiky – čakry. Nerovnováha sakrálnej čakry môže spôsobovať tieto choroby a problémy:
 • problém s tenkým a hrubým črevom
 • predmenštruačný syndróm a bolestivú menštruáciu
 • cysty na vaječníkoch
 • endometriózu
 • choroby mieška a prostaty
 • problémy s erekciou, prípadne so vzrušivosťou
 • ovplyvňuje telesné tekutiny
Priaznivo vplývajú polodrahokamy ako karneol, adulár, ortoklas, tygrie oko, citrín, zlatý topas.

Solar plexus čakra (Manipura) – žltá čakra

Tretia čakra sa nachádza dva prsty nad pupkom. Má žltú farbu, ovládaným zmyslom je zrak, živlom je oheň. Je spojená so schopnosťou vytýčenia cieľa a jeho dosiahnutia, silou, energiou, snahe pomôcť a zdravím. Pri slabej tretej čakre človek pociťuje hnev, príkorie, žiarlivosť, depresie a choroby, nevidí ani ciele ani skutočnú podstatu vecí. Takíto ľudia môžu byť chamtiví a neľútostní vo vzťahu k druhým. Fungovanie tejto čakry je najdôležitejšie vo vzťahoch s okolím. Pri vyváženej funkcii tretej čakry je človek plný energie, sily a dosahuje svoje ciele. Choroby, ktoré vyvoláva blokácia solar plexus čakry:
 • cukrovka
 • záha
 • choroby pečene
 • žlčníkové kamene
 • žalúdočnné vredy
 • celiakia
 • problémy tráviaceho systému
Keď je táto čakra zablokovaná, ste často v strese, všade vidíte prekážky, v stresových situáciách mávate stiahnutý žalúdok, bojíte sa, že zlyháte. Pozitívne polodrahokamy: tygrie oko, jantar, topas, citrín, ruženín, avanturín, malachit. Prvé tri čakry sa nazývajú dolným trojuholníkom, na ktorom sú rozostavené vrchné čakry.

Objavte priaznivé účinky biorezonancie aj vy

Srdcová čakra (Anahata) – zelená čakra

Štvrtá čakra sa nachádza v strede hrudi pri srdci. Je zelená, ovládaným zmyslom je hmat, živlom je vzduch. Ponúka nám kvality ako je láska, súcit, trpezlivosť, vďačnosť, uznanie a ušľachtilosť. Slabá funkcia štvrtej čakry plodí nenávisť, závisť, branie bez dávania alebo dávanie iba vtedy, keď je to výhodné. Môžeme byť osamelí, odmietajúci lásku alebo naopak vo vzťahu dusiaci svojho partnera. Pri vyrovnanej funkcii srdcovej čakry cítime bezpodmienečnú lásku, súcit, trpezlivosť, vďačnosť a veľkorysosť k sebe aj k ostatným. Srdcová čakra je blokovaná smútkom. Choroby spôsobené zablokovaním srdcovej čakry:
 • psychické problémy
 • úzkosť
 • cievne choroby
 • srdcovo-cievne problémy
Účinné polodrahokamy: ružový kremeň, turmalín, kuncit, smaragd, nefrit, jadeit, aventurín.

Hrdelná/Krčná čakra (Vishuddha) – modrá čakra

Piata čakra sa nachádza v oblasti dolnej časti krku, medzi krčnou jamkou a ohryzkom. Má svetlomodrú farbu, ovládaným zmyslom je sluch, živlom je éter. Je spojená s našou schopnosťou spoločenského kontaktu a úprimnosťou. Je to centrum komunikácie, vyjadrovacích schopností a inšpirácie. Ak vaša piata čakra funguje, nemáte problém ukázať svoju silu, ale aj slabosti. Otvorene hovoríte o všetkom. Pri slabej funkcii piatej čakry vznikajú problémy s vyjadrením sa smerom k sebe aj k druhým. Vo vzťahoch s ľuďmi môžeme byť hrubí. Silná piata čakra znamená blaho vo vzťahoch medzi ľuďmi. Vyjadrujeme sa ľahko, slobodne a presvedčivo. Zároveň dostávame odpovede na naše otázky, odozvy a modlitby. Táto čakra je blokovaná klamstvom. Jej blokácia sa prejavuje problémami s komunikáciou – vada reči, hrubosť hlasu, chladné vyjadrovanie. Je mostom medzi naším myslením a cítením. Zablokovanie krčnej čakry spôsobuje choroby ako:
 • astma
 • zvýšená činnosť štítnej žľazy
 • bolesti v krku
 • zapálené krčné mandle
 • afty
 • bolesti zubov
 • mentálna anorexia
Na túto čakru sú vhodné tieto polodrahokamy: akvamarín, tyrkys, chalcedon, lapis lazuli, modrovrstvený achát.

Čelová čakra – tretie oko (Ajna [ažna]) – tmavomodrá čakra

Šiesta čakra sa nachádza na čele, medzi obočím, má modrú farbu, je čakrou intuície, teda našim šiestym zmyslom. Je sídlom vyšších duchovných síl, intelektu a intuície. Ak je šiesta čakra slabá, vedie to k pochybnostiam, nepokoju a rozpačitosti. Človek má sklon limitovať svoju voľbu a nenachádza sa v pravý čas na správnom mieste. Pri vyrovnanej funkcii šiestej čakry je človek prezieravý, intuitívny, využíva skúsenosť, vnútornú múdrosť a vždy činí správnu voľbu. Ak funguje naplno dokážete predvídať udalosti. Ak nastane blokácia, sústredíte sa iba na telesné potreby a materiálny život. Ľudia s problematickou šiestou čakrou sa skrývajú a precitlivene reagujú na kritiku. Vyhýbajú sa očnému kontaktu a pri rozhovore sa pozerajú do zeme. Bývajú zábudliví a majú problémy s očami. Vďaka tretiemu oku vidíme realitu takú, aká je. Pomocou tretieho oka môžeme pochopiť, že čas je len ilúzia. Neexistuje minulosť, ani budúcnosť. Pomocou tretieho oka môžeme prekuknúť ilúziu duality. Môžeme zistiť a pochopiť, že neexistuje dobro a zlo, že všetko je neutrálne. Dokážeme uvidieť a pochopiť jednotu. Nesprávne fungovanie tretieho oka vedie k nočným morám. Tretie oko je blokované ilúziou. Choroby spôsobené zablokovaním čelovej čakry:
 1. tlakové bolesti hlavy
 2. migréna
 3. problémy so zrakom
 4. zelený zákal
 5. problémy s dutinami
 6. výtok z nosa
Dobre pôsobiace polodrahokamy: lapis lazuli, indigovo modrý safír, sodalit, ametyst, fluorit, nachový apatit, azurit.

Korunná čakra (Sahasrara) – fialová čakra

Siedma čakra sa nachádza pri temene hlavy, tesne nad hlavou. Má fialovú indigovú farbu a je spojená s našou schopnosťou cítiť vesmírnu nekonečnosť a zmierenie duchovna. Zmyslová funkcia čakry je vo forme nadzmyslového vnímania. Symbol je lotos s tisícimi okvetnými lístkami. Orgánom ktorý ovplyvňuje korunná čakra je veľký mozog. Je spojená s endokrinnou žľazou, epifýzou a pri jej prerušení nastáva predčasná pohlavná zrelosť. Funkcia čakry je zjednotenie všetkých energíí čakier. Je symbolom nášho stotožnenia sa s univerzom . Je sídlom najvyššej dokonalosti v človeku. Prijímame ňou kozmickú energiu. Nesie energiu vysokého duchovna. Jej odblokovaním sa uvoľnia posledné blokácie. Zrazu zistíte, že máte všetko po čom ste kedy túžili. Ak je siedma čakra blokovaná necítite harmóniu duše. Nepokoj, strata svojej hrdosti je blokácia v danej čakre. Prestávate rozumieť svojmu okoliu a človek sa stáva egocentrickým, myslí len sám na seba. Pri silnej siedmej čakre človek svojej duši načúva a cíti nekonečnosť vnútorného bohatstva a spojenie s nekonečným univerzom. Akonáhle je siedma čakra otvorená skončila jej funkcia prijímať kozmickú energiu, sama ju začne vysielať. Choroby vyplývajúce z blokácie čakry:
 • ochorenie mozgu
 • CSN
 • mozgová membrána
 • koža
 • chrbtica
 • hypotalamus
Dobre pôsobiace drahokamy – ametyst, krištál, celestín, jadeit, diamant, zlatý kalcit.

Vyváženie čakier

Keďže každá farba má svoju špecifickú frekvenciu vibrácie a čakry majú takisto farbu a vibrujú podľa tejto frekvencie, k vyváženiu čakier môže prispieť aj energetické vyrovnanie čakier pomocou terapie založenej na harmonizácii čakier pomocou frekvencií v metóde psychosomatiky.

Väčšina chorôb (až 80%) je psychického – psychosomatického pôvodu.

Ak máte zdravotné problémy, či už fyzické, alebo psychické s najväčšou pravdepodobnosťou tieto problémy pochádzajú z rôznych úrovní mysle. Ak je myseľ toxická vytvára rôzne choroby. Myseľ dokážete v terapii očistiť božskou frekvenčnou terapiou a ďalšími terapiami pomocou metódy psychosomatiky.

Objavte priaznivé účinky biorezonancie aj vy