Priznajte sa, koľkokrát ste sa už pokúsili skoncovať s fajčením? Pre ľudí, ktorí fajčia dlhé roky a svoju každodennú rutinu začínajú kávou a cigaretou, to je doslova nekonečný príbeh. Prestanú, no stačí malé psychické napätie a utiekajú sa k cigarete. Biorezonancia sa v tomto smere zdá ako úspešná. Ako to funguje?
Keď pocítite silnú chuť na cigaretu, majte na pamäti, že pravdepodobne do 5 až 10 minút prejde aj bez jej zapaľovania. Zakaždým, keď odoláte túžbe po tabaku, ste o krok bližšie k tomu, aby ste s užívaním tabaku nadobro prestali.
Počuli ste už o biorezonancii?
Ide o liečebnú terapiu prostredníctvom zariadenia BICOM 2, ktorá patrí spolu s akupunktúrou, homeopatiou či tradičnou čínskou medicínou do oblasti alternatívnej medicíny.
Biorezonancia je postavená na kvantovej fyzike, dokáže zaznamenať vibrácie patogénov a chorých orgánov. Prístroj BICOM 2 po odhalení problému pracuje na odstránení záťaže na biofyzikálnej úrovni. Okrem antinikotínovej terapie sa používa aj na liečbu rôznych ochorení.
Antinikotínová terapia pomocou biorezonancie
Biorezonancia sa snaží odstrániť túto závislosť tým, že „zastavuje” frekvencie spojené s túžbou po nikotíne. BICOM 2 teda vysiela protifrekvencie, aby neutralizoval tieto tzv. „frekvencie závislosti”. Terapeutická antinikotínová terapia môže trvať okolo hodiny, počas ktorej je pacient pripojený k prístroju cez elektródy umiestnené na rôznych častiach tela.
Ide o jednorazový zákrok, ktorý eliminuje potrebu fajčenia bez akýchkoľvek liekov a skvelé je, že funguje aj na e-cigarety. Je však dôležité poznamenať, že biorezonancia je len jedným zo spôsobov, ako sa dopracovať k úplnej abstinencii.
Taktiež nejde o metódu, ktorú by vedecká komunita považovala za účinnú. Súčasný výskum totiž prináša zmiešané výsledky. Niektoré štúdie ale naznačujú, že biorezonancia môže byť účinná pri odvykaní od fajčenia.
Skúsenosti fajčiarov s biorezonanciou
Na diskusných fórach nájdete množstvo ľudí, ktorí majú s biorezonanciou pozitívne skúsenosti. Nájdu sa však aj takí, s ktorými sa silná závislosť na nikotíne vezie už desiatky rokov. Samotná biorezonancia pre nich nie je dostačujúca, no problém vidia najmä vo svojej slabej vôli prestať.
Kiežby fungoval čarovný prútik a zbavil človeka závislostí. Úspešné odvykanie od fajčenia je často spojené s komplexnými zmenami životného štýlu vrátane zlepšenia stravy, pravidelného cvičenia a zmeny prostredia alebo rutiny, ktoré môžu súvisieť s fajčením.
Ak chcete skutočne prestať fajčiť a viete, že úspech stojí v prvom rade na vás, okrem biorezonancie zaraďte do svojho života nasledujúce tipy.
- Vyhnite sa spúšťačom
Nutkanie fajčiť sa zosilňuje na miestach, kde ste fajčili najčastejšie – na večierkoch alebo v baroch. Spúšťačom je aj pauza na kávu či stresové vypätie. Zistite svoje spúšťače a pripravte si plán, ako sa im vyhnúť alebo ich prekonať bez použitia tabaku.
- Žujte
Vždy, keď pocítite túžbu zapáliť si cigaretu, dajte si žuvačku alebo cukrík. Alebo pokojne oriešky, slnečnicové semienka či surovú mrkvu. Jednoducho zamestnajte svoje ústa niečím chrumkavým a chutným.
- Vyskúšajte relaxačné techniky
Pre mnohých je fajčenie spôsobom, ako sa vyrovnať so stresom. Už len samotný boj proti chuti na tabak je stresujúci. Zbavte sa stresu tak, že vyskúšate spôsoby relaxácie – hlboké dýchanie, jóga, vizualizácia, meditácia, masáž či počúvanie relaxačnej hudby. A čo je najdôležitejšie, spravte si z toho každodennú rutinu.
- Pripomínajte si benefity NEfajčenia
Napíšte si alebo si nahlas povedzte, prečo chcete prestať fajčiť a odolať chuti na tabak. Uvedomte si, že každá snaha prestať fajčiť je lepšia, ako nerobiť nič. A zakaždým, keď odoláte, ste o krok bližšie k tomu, aby ste boli bez cigariet. Držíme vám palce.