Biorezonančná metóda pomocou prístroja Bicom 2.druhej generácie rieši problém hormonálnej nerovnováhy dokonale bez liekov. Pomocou prístroja vieme rezonančne podmieniť tvorbu estrogénu, progesterónu a tak vyrovnať hladinu hormónov, čo je v období menopauzy a klimaktéria vhodnou alternatívou ako sa vyhnúť hormonálnym preparátom, ktoré spôsobujú aj vedľajšie účinky. Nočné potenie, nespavosť a návaly tepla Vám zmizne hneď po prvej terapii biorezonančnou metódou. Následne je nutné terapiu zopakovať aspoň tri krát. Tak ako aj u žien tak, aj u mužov vieme pomocou biorezonančnej metódy vyrovnávať hladinu hormónov. Príznakmi hormonálnej nerovnováhy u žien sú poruchy menštruácie (oneskorená menštruácia, nepravidelná menštruácia, silné alebo slabé krvácanie).
Menopauza
Hormonálna porucha počas menopauzy vzniká preto, že vaječníky prestávajú produkovať progesterón a estrogén.
Klimaktérium a hormón estrogén
V období klimaktéria nastáva postupný nedostatok hormónu zvaného estrogén. Primárne predstavuje ženský pohlavný hormón, i keď sa v malej miere vyskytuje i u mužov. Produkujú ho najmä vaječníky a stará sa o celú radu procesov v tele ženy. Vplýva napríklad na ovuláciu, plodnosť, tehotenstvo, pôrod i laktáciu. V klimaktériu klesá hladina estrogénu, čo zapríčiňuje postupné vyhasínanie funkcie vaječníkov a stratu menštruačného cyklu. Okrem iného má nedostatok tohto hormónu na svedomí väčšiu náchylnosť na choroby srdcovocievneho systému či rednutia kostí. Tento pokles urýchľuje i starnutie kože. Na svedomí to má úbytok vody v pokožke, čo sa prejavuje pribúdaním vrások a stratou jej pružnosti.
Klimaktérium a intímny život
Je prirodzené že žena v tomto období stráca záujem o sex. Znížená produkcia estrogénu zapríčiňuje zníženie libida, vlhkosti vo vagíne i ťažkosti s močovým systémom. Vyskytnúť sa môžu i častejšie zápaly močových ciest a inkontinencia.
Vplyv klimaktéria na srdcovocievny systém
V tomto období dramatických hormonálnych zmien, nastáva i obdobie zvýšeného výskytu kardiovaskulárnych, teda srdcovocievnych chorôb. V klimakterickom období sa častejšie vyskytuje:
- zvýšený krvný tlak
- ischemická choroba srdca
- mozgové príhody
HORMONÁLNA NEROVNOVÁHA U ŽIEN
Najčastejšou odchýlkou v hormonálnej rovnováhe žien je zvýšená hladina estrogénov, estrogénová dominancia. Často vedie k vzniku problémov ako PMS, endometrióza , cysty vaječníkov, myómy, rakovina prsníkov, neplodnosť. Naopak, nedostatok estrogénov sa môže vyskytovať u žien s výraznou podváhou alebo pri nadmernom cvičení. Obvykle sa prejaví vynechávaním menštruácie a ovulácie. Akákoľvek významnejšia odchýlka hormónov štítnej žľazy od optimálnej funkcie môže narušiť plodnosť, častejšou odchýlkou je znížená funkcia štítnej žľazy, teda hypotyreóza, na ktorú sú ženy náchylnejšie. Nedostatočná tvorba progesterónu spôsobuje skrátenie druhej polovice menštruačného cyklu, a v prípade tehotenstva môže byť následkom potrat. Znížená tvorba progesterónu spôsobuje zvýšené riziko estrogénovej dominancie.
HORMONÁLNA NEROVNOVÁHA U MUŽOV
Nedostatok testosterónu u mužov spôsobuje zníženú tvorbu spermií, znížené libido, nedostatok energie, depresie a ďalšie príznaky. Nadbytok estrogénov môže mať na mužskú plodnosť negatívny vplyv. K poruchám plodnosti vedie rovnako aj zvýšená hladina prolaktínu. PRÍZNAKY Príznaky hormonálnej nerovnováhy závisia od toho, ktoré žľazy a hormóny sú postihnuté.
Medzi príznaky spojené s častejšími príčinami hormonálnych nerovnováh patria:
- nevysvetliteľný prírastok hmotnosti alebo strata hmotnosti,
- nevysvetliteľné alebo nadmerné potenie,
- ťažkosti so spánkom,
- zmeny citlivosti na chlad a teplo,
- veľmi suchá pokožka alebo kožné vyrážky,
- zmeny krvného tlaku,
- zmeny srdcovej frekvencie,
- krehké alebo slabé kosti,
- zmeny koncentrácie cukru v krvi,
- podráždenosť a úzkosť,
- nevysvetliteľná a dlhodobá únava,
- depresie,
- bolesti hlavy,
- nadúvanie,
- zmeny chuti do jedla,
- riedke, krehké vlasy,
- neplodnosť,
- rozmazané videnie,
- vydutie v krku,
- citlivosť prsníkov,
- prehĺbenie hlasu u žien,
- zvýšený smäd